حذف ترس از راه درک و آگاهی

15 دی 1393
منتشرشده در مقالات

بزرگترین عامل اندوه،ترس است و اولین قدم غلبه بر ترس، یاد گرفتن این مورد است که صرفا از ترس، ترسی نداشته باشی. ترس را دوست خودت به حساب بیاور، نه شکنجه گر خودت. اشکالی ندارد که گهگداری بترسی. در واقع ترس موجب ایمن ماندن تو می شود. آگاهی تو رابالا می برد و باعث می شوددر مواقع نیاز اقدامی اصلاحی در پیش بگیری. تمام ترس ما انسان ها از ترس از مرگ سرچشمه می گیرد.

مرگ موضوعی است که موجب واهمه ای ما می شود. منظور صرفا مرگ فیزیکی نیست، بلکه خاتمه ی مواردی آشناست، مثلا پایان یک رابطه ، یک شغل،یک عادت. گاهی صرفا ریتم است که در شرف تغییر است، یا محل زندگی ات، یا احساس یقینی که به آن چسبیده ای.

در واقع تو در برایر تحول و دگرگونی است که مقاومت به خرج می دهی. با این حال،تحول روش معنوی کائنات است،که تو را سرزنده و شاداب نگه می دارد. تو در دنیایی به سرعت رو به پیشرفت زندگی می کنی. اگر خودت را متحول نکنی زندگی تو را جا می گذارد.اوضاع برای تو سخت تر می شود،نه راحت تر.

به محض این که تو تغییر و فنا پذیری را قبول کنی و آ نها رابه عنوان توهینی شخصی تلقی نکنی، بیشتر ترس تو ناپدید می شود. وقتی تلاش کنی که به شرایط و وضعیتی خاص بچسبی، به خودت فشار می آوری.

مدام به خودت در مورد هر آن چه از قبل می دانی، خاطر نشان کن هیچ چیز تضمین شده و قطعی نیست و نباید هم این چنین باشد. تو می توانی در همه ی شرایط در حالت توازن باشی.

ترس از تغییر و تحول و تر از ناشناخته ها، صرفا ناخوشی نفس است. لزومی ندارد برای این که احساس امنیت کنی، بدانی که در آینده چه رخ خواهد داد. در واقع، هر قدر بیشتر آگاهی خود را گسترش دهی، زندگی غیر قابل پیش بینی می شود. هر قدر کمتر مطمئن باشی، ازلحاظ معنوی بالاتری می روی.

روندهای بدون تغییر و بی دردسر، تجلی قدرت تفکر و عقل است. روندهای غالبا سرکوب کننده و بی اشتیاق، صرفا مناسب افراد تنبل و بی دل و جرات است، کسانی که ترجیح می دهند در حوزه ای محدودو حمایتی باشند و هیچ اتفاق نامنتظری نیفتد. نترس باش. بگذار انرژی زندگی به طور خود انگیز تو را با خود ببرد. آزادانه پیش برو.

مقاومت در برابر تحول و دگرگونی تا حدودی کار نفس است.

اگر نفس تو ترسید آن را مسخره کن یا با آن گپ بزن و به آن بفهمان که همه چیز خوب است سپس مسیر معنوی خودت را در پیش بگیر. روح و روان خودت را درک کن تا در پناه درخشش آن آرام بگیری.

اطلاعات تماس

آدرس:
جاده نوشهربه چالوس ، بعد ازپمپ بنزین قدیم ، كوچه آسمان ، پلاك ٢٦١٨  
تلفن :
01152325937
فکس :
01152325937
وب سایت :
www.mjtdrgharib.com
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی و پشتیبانی : شرکت سغدایی (تاسیس 1360)