کار درمانی در اسکیزوفرنی

15 دی 1393
منتشرشده در مقالات

کاردرمانی که شاخه ای از توابخشی محسوب می شود درکنار سایر اعضای تیم درمان روانپزشکی مسیر مشخصی را جهت بهبودسلامتی بیماران وافزایش کیفیت زندگی آنان دنبال می کند.همچنین بازگشت نسبی بیمار به زندگی عادی و دستیابی به نقشهای گذشته از اهداف اصلی آن می باشد.از این سو چهارچوب عملکردی کاردرمانی در درمان بیماران اسکیزوفرنیا به شرح زیر است :

1: وظایف ساختاریافته:فراهم کردن اموزش عادات،مهارتهای انطباقی،آموزش مدیریت زمان،امکان وفرصت رشدمهارتهای اوقات فراغت.با تکمیل موفقیت فعالیتهای درافزایش عزت نفس بیمار نیز نقش دارد.

2:فعالیتهای بیانی:ارتباط غیرکلامی،اصول خلاقانه و عاطفی،همچنین در افزایش اعتماد به نفس بیماران موثراست.

3:مهارتهای عملکردی زندگی:عبارتست از مراقبت از خود به طور پایه ای که در بر گیرنده بهداشت،اصلاح ،لباس پوشیدن ،غذا خوردن وهمچنین مهارتهای زندگی مستقل مانند تهیه غذا و مدیریت پول است.

4:آموزش روانی:جهت آموزش مدیریت علایم ونشانه ها،مصرف دارو وآگاهی ازسلامت و امنیت وآموزش جرات ورزی بکار میرود.

5آموزش مهارتهای اجتماعی: به ویژه در گروه موثراست که شامل ارتباط کلامی وغیرکلامی است.ایفای نقش یکی از تکنیک های مورد استفاده است.

6:آموزش حرفه ای شامل آماده سازی مهارتهای پایه ،کمک به شناخت علاقمندی ها و ایجاد باورداشتن به توانایی خود،مدیریت زمان ومهارتهای اجتماعی است.پیگیری شغلی بایستی درجه بندی شودوممکن است نیاز به حمایت داشته باشد.

محتوای بیشتر در این بخش: « حذف ترس از راه درک و آگاهی

اطلاعات تماس

آدرس:
جاده نوشهربه چالوس ، بعد ازپمپ بنزین قدیم ، كوچه آسمان ، پلاك ٢٦١٨  
تلفن :
01152325937
فکس :
01152325937
وب سایت :
www.mjtdrgharib.com
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی و پشتیبانی : شرکت سغدایی (تاسیس 1360)