جشن سال نو

در جشن سال نو هر یک از مددجویان یکی از خاطرات خوش سال قبل خود را تعریف کردند. پس از آن به دور سفره هفت سین جمع شدند و عکس یادگاری گرفتند. و برای یکدیگر آرزوی سلامتی و خوشبختی کردند. و در آخر با پذیرایی، این شادی را جشن گرفتند.

جشن چهارشنبه سوری

در آخرین چهارشنبه سال مددجویان مرکز به همراه پرسنل جشنی به پا کردند. از آیین چهارشنبه سوری حرف زده شد. و مددجویان با شادی از روی آتش پریدند و شعر زردی من از تو، سرخی تو از من را خواندند.
 
 
 

جشن انقلاب

مراسم جشن انقلاب همزمان با به صدا درآمدن زنگ انقلاب در سراسر در کشور در مرکز توانبخشی دکتر قریب برگزار شد

 

نحوه رویارویی با اضطراب ناشی از دوگانگی و ترس از مستقل شدن نوجوانان

یکی از عمومی ترین نیازهای نوجوان کسب استقلال از افراد خانواده و دیگران است. مطالعات نشان داده که اضطراب در کسانی بیشتر دیده می شود که دچار ناامنی شدید، عدم اعتماد به نفس، وابستگی ناسالم به والدین بخصوص مادر هستند.

کسب استقلال در بسیاری از نوجوانان اضطراب ایجاد می کند. از جمله حالاتی که در زمینه مستقل شدن دیده می شود، تضاد و دوگانگی است، یعنی نوجوان در حالیکه می خواهد و می داند که باید مستقل شود از استقلال نیز می ترسد. برای جلوگیری از این دوگانگی والدین باید وضعیتی فراهم آورند تا نوجوان با بدست آوردن اعتماد بنفس، امنیت روانی و جرات تجربه کردن، بتدریج درصدد کسب استقلال برآیند.

یکی از دلایل اساسی در اضطراب ناشی از مستقل شدن، عدم آگاهی از وضعیتی است که نوجوان بعد از مستقل شدن پیدا خواهد کرد. به نوجوان باید مسئولیت و فرصت داد که در بسیاری از امور مربوط به خود اظهار عقیده کنند و تصمیم بگیرد، ولو اینکه اشتباه کند و نباید نوجوانان را به خاطر اشتباهاتشان مورد تنبیه یا تحقیر قرار داد بلکه باید به آنها این فلسفه را آموخت که زندگی سراسر تلاش و مبارزه است و آنها می توانند از خطاهای خود درسهای مفید بیاموزند.

در نیاز نوجوانان به کسب استقلال تفاوتهای فردی وجود دارد به همین دلیل نباید آنها را مقایسه ملامت آمیز کرد زیرا گاهی باعث دلسردی، احساس نا امنی و اضطراب می شود.

مقالات دیگر...

صفحه1 از13

اطلاعات تماس

آدرس:
جاده نوشهربه چالوس ، بعد ازپمپ بنزین قدیم ، كوچه آسمان ، پلاك ٢٦١٨  
تلفن :
01152325937
فکس :
01152325937
وب سایت :
www.mjtdrgharib.com
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی و پشتیبانی : شرکت سغدایی (تاسیس 1360)